Кевин Дюрант отбеляза 35, Грейсън Алън добави 26 и Сънс победиха Раптърс със 120-113
AP News | 2024-03-08 | 06:41:03

ФЕНИКС (АП) — Кевин Дюрант отбеляза 35 точки, Грейсън Алън добави 26 и Финикс Сънс победиха Торонто Раптърс със 120-113 в четвъртък вечер.

Брадли Бийл имаше 20 точки и осем асистенции за Слънцата, които никога не изоставаха. Дюрант вкара 11 от 19 от полето, докато Алън вкара всичките си голове през първото полувреме, като постави рекорд на франчайза със седем тройки през първата четвърт.

Гари Трент-младши поведе Торонто с 30 точки . Имануел Куикли добави 21 точки и 17 асистенции, докато Ар Джей Барет вкара 23.

Слънцата — играейки без контузения гард на звездите Девин Букър — водеха с 14 на полувремето. Раптърс намалиха тази разлика до 89-82, влизайки в четвъртата част и дръпнаха в рамките на 96-93 с 7:59 до края, но Бол Бол от Финикс отговори с кофа и Раптърс така и не се доближиха.

Бол завърши с 11 точки и осем борби за 16 минути. Сънс спечелиха 10 от последните си 12 у дома.

Алън направи седем тройки през първата четвърт, като пропусна първия си опит, преди да вкара седем поредни в рамките на около седем минути. Неговите 21 точки помогнаха на Слънцата да поведат с 39-25.

Финикс поведе с 67-53 на полувремето.

Слънцата — които влязоха в играта като отбор №6 в Западната конференция — се борят да останат извън турнира за игра. Първите шестима поставени във всяка конференция автоматично преминават към първия кръг.

Торонто беше без Скоти Барнс, който наскоро претърпя операция на счупената си ръка.